Правила безпечного проведення обгону на мотоциклі: що варто знати

Обгін на мотоциклі правила яких потрібно дотримуватися

Обгін на мотоциклі – процес, який може бути досить складним і вимагати від водія певних навичок та уваги. Залежно від умов руху, такий маневр може бути як простим і безпечним, так і дуже небезпечним. Тому дотримання правил, що регулюють обгін, стає особливо важливою умовою безпечного руху на мотоциклі.

Відповідно до Статті 27 Дорожнього кодексу України, обгін можна здійснювати належним чином тільки у випадках, коли в цьому немає заборони та не порушуються встановлені правила. Проте, для безпечного обійдення інших транспортних засобів, мотоциклісту потрібно мати на увазі кілька важливих правил, які категорично рекомендовано потримуватися у всіх умовах.

Повинен дотримуватися певної швидкості руху. Вона повинна бути достатньою для успішного обгону, однак не перевищувати дозволену межу в даній ситуації. Важливо враховувати якість дороги, видимість та інші умови на момент обгону.

Умови руху також визначатимуть, яким маневром слід скористатися під час обгону. Наприклад, якщо є місце для забезпечення безпеки і ти згоден зміститися праворуч, тоді можна використовувати певні покажчики та сигнали.

Окрім того, мотоцикліст повинен мати на увазі, що у деяких випадках обгін може бути заборонений. Зокрема, заборонено обгін автомобілів на пішохідних переходах, нерегульованих перехрестях, з’їздах на узбіччя або на мостах. Пріоритет у таких випадках буде між іншими учасниками руху.

Таким чином, для безпечного обгону на мотоциклі необхідно мати на увазі як швидкість руху, так і умови маневру. Крім того, дотримання правил і регламенту, встановленого дорожніми законами, визначатиме можливість виконання обгону. У будь-якому випадку, обгін на мотоциклі повинен здійснюватися з максимальною уважністю і з метою забезпечення безпеки для всіх учасників руху.

Умови обгону і знаки що регулюють обгін на мотоциклі

При обгоні на мотоциклі потрібно дотримуватися певних правил і умов, щоб забезпечити безпеку руху на дорозі. Знання правил обгону допоможуть уникнути можливих небезпек і несчасних випадків.

Згідно зі статтею 26 Правил дорожнього руху України, обгін на мотоциклі можливий в таких випадках:

Обгон дозволено: Обгін заборонено:
Якщо водій мотоцикла має достатнє розуміння дорожньої ситуації і володіє навичками контролю над транспортним засобом, включаючи його прискорення та гальмування. Коли на дорозі встановлено знаки, що забороняють обгін (знаки № 3.13 і № 3.14) або покажчики світлофора вказують на заборону проїзду.
При дотриманні дорожнього простору, що залишається між мотоциклом і обганутим транспортним засобом. Умови обгону оператором гірського лижного спуску, рухом по шосе на мотоциклі біля лави, смуги зупинки та в обход машин, що знаходяться на зупинці.
При наявності вільної смуги руху, яка знаходиться в тому ж напрямку руху. Випадки, коли мотоцикл одночасно позиціонується у лівій та правій смужках колісожаті.
При можливості виконати обгін без порушення швидкості руху та пріоритету інших учасників дорожнього руху. Крім випадків, коли на дорозі є покажчик “Рух дорожніх мостів” або місце розміщення автомобіля не дозволяє безпечно обгнати його.

Дотримання цих умов є обов’язковим і допомагає уникнути небезпечних ситуацій на дорозі. Пам’ятайте, що дорожній рух потребує уваги та зосередженості. В будь-який момент часу можете звернутися до Правил дорожнього руху, які регулюють обгін та інші дорожні ситуації.

Умови перевищення

Умови перевищення

Умови, за яких можливий обгін на мотоциклі, регулюються правилами дорожнього руху. Категорично забороняється обгін на праворуч і випадках, коли це прямо заборонено знаком “Заборонний знак 3.6”. Однак, якщо умови обгону дозволяють і ви впевнені в своїх навиків, то дотримання таких правил повинно бути обов’язковим.

Перш за все, перед обгоном потрібно відмітити місце, де це можливо. Дорога повинна бути широкою, без препятствий і дуже плавної поверхні, а також повинна бути достатньо видимість. Важливо мати на увазі, що обгін дозволяється лише зліва, а обгіну зправа або одночасного обійти декілька транспортних засобів не може бути.

Під час обгону дотримуйтесь дорожнього руху і швидкісного режиму. В умовах обгону ви можете перевищити швидкість, але не більше, ніж на 20 км / год. за обмеженнями швидкості. Використовуйте ліву смугу, дотримуючись пріоритету зустрічного руху.

Крім того, обов’язково використовуйте сигнали покажчиків. Вони вказують водієві іншого транспортного засобу ваші наміри, а також дозволяють іншим учасникам руху адекватно реагувати на ваше дійство.

В деяких випадках обгін може бути неможливим. Наприклад, якщо перед вашим автомобілем або мотоциклом є інший транспортний засіб, який також перевищує швидкість руху. У такому випадку повинні залишитися позаду безпечної дистанції і дотримуватися швидкості руху.

Будьте дуже обережні і завжди дотримуйтеся правил обгону, забезпечуючи свою індивідуальну безпеку.

Сигнали, що регулюють обгін

Правила дорожнього руху дуже чітко вказують на те, якими сигналами потрібно керуватися під час обгону. Заборони на обгін повинні бути категорично дотримані, оскільки несумісний обгін може мати дуже серйозні наслідки.

Згідно статті 26 ПДР, обгон перекриваючого автомобіля можна виконувати лише якщо:

 • Випереджуваний транспортний засіб повинен праворуч вказати свої наміри, повернувши правий покажчик;
 • Водій, що обганяє, переконався, що швидкість свого транспортного засобу дозволяє провести обгін безпечно і швидкісно;
 • Дорога на цей момент не регулюється світловими сигналами, що забороняють рух наближаючоїся до обгіну колони;
 • Обгін є можливий лише за наявності зони видимості, яка достатня для виконання безпечного обгону;
 • Сигналізацією однозначно вказується можливість обгону (зелене світло);
 • Дорожні умови допускають обгін безпечним способом, не створюючи небезпеки навколишнім транспортним засобам;
 • Правила використання смуг руху не забороняють обгін, наприклад, у випадку, коли заборонена лише обгонна заборона на протилежну смугу;
 • Не існує обставин, що категорично забороняють обгін (наприклад, наближаючийся інший транспортний засіб);

Для безпеки водія обганутого автомобіля, сигналом, що вказує на його наміри, є включені головні фари або дальнє світло.

Однак водій мотоцикла повинен бути дуже уважним, виконуючи обгін, особливо коли інші транспортні засоби використовують світлові сигнали або інші сигнали вказують на пріоритет їх руху. У таких випадках, водій мотоцикла повинен мати можливість швидко зупинитися або обійти перекриваючий автомобіль, зберігаючи безпеку на дорозі.

Пріоритетна видимість і повну відповідність статті R416-17 Дорожнього кодексу

Умови обгону на мотоциклі передбачають, що випадки, коли можливий безпечний обгін, буде визначатися всіма покажчиками, які регулюють рух на дорозі. Якщо ви бажаєте обгнати інший автомобіль, то перед тим, як рухатися вліво, потрібно переконатися, що це можливо згідно з умовами на дорозі, оглянутиться і звернути увагу на дорожні знаки та сигнальні покажчики.

Однак, є категорично заборонені випадки обгону, коли на дорозі є певні обставини, які роблять його небезпечним або нежіночислим умовам. Таким чином, необхідно дотримуватися певних правил, щоб переконатися, що обгін є безпечним і правомірним.

Слід мати на увазі, що використовувати для обгону слід лише вибір випадків, коли є можливість безпечно обійти автомобіль або інше транспортне засіб зліва. Якщо водій передбачає, що розділювальна смуга або інші обмежувачі руху мають розвелікої спроможності місця, то такі ситуації повинні бути виключені зі списку дозволених обгону і застосовуватися з категоричною забороною.

Пріоритет в обгіні по дорозі має бути надзвичайно поважаний. Водії мотоциклів повинні керуватися статтю R416-17 Дорожнього кодексу в тому випадку, коли хочуть здійснити обгін інших транспортних засобів. Ця стаття однозначно вказує на необхідність дотримання в більшості випадків обгону тільки повороту праворуч, щоб уникнути будь-якої проблеми або комфлікту з іншими транспортними засобами.

Також, використання вказівників повороту та світло сигналізації можуть допомогти вам в обгоні, і на дорозі таких водіїв мотоциклів повинні мати можливість дотримання однозначні критерії для повного дотримання статті R416-17 Дорожнього кодексу. Маючи на увазі швидкість дороги та якісне технічне становище розташування та зліплений на автомобільному дорожньому одягу або рух Умовами можна мати можливість для власного безпечному обгону.

Отже, при обгоні на мотоциклі дотримання правил Дорожнього кодексу дуже важливо. Вона регулюється статтею R416-17 і встановлює умови та обмеження для безпечного та правомірного обгону. Використовуючи вказівники повороту, правила руху і критерії обгону, ви можете обійти інші транспортні засоби безпечно і відповідно до дорожніх правил.

Крім того, слід зазначити, що пріоритетна видимість і повну відповідність статті R416-17 Дорожнього кодексу забезпечують вам все необхідне інформацію для дотримання безпекових умов обгону на мотоциклі.

 • Статтю R416-17 Дорожнього кодексу.
 • Умови обгону на мотоциклі.
 • Правила дотримання обгону.
 • Дотримання правил Дорожнього кодексу для безпеки обгону.
 • Обмеження та виключення обгону на мотоциклі.

Пріоритетна видимість при обгоні на мотоциклі

Умови обгону на мотоциклі у таких випадках можуть бути регульовані дорожнім знаком, що забороняє обгін. У такому разі, мотоцикліст не повинен робити обгін і повинен виконувати вказівки цього знака. Однак, якщо на дорозі немає заборони на обгін, мотоцикліст може використовувати покажчики, щоб попередити про свої дії і обійти інші автомобілі безпечно.

Під час обгону на мотоциклі дуже важливо мати на увазі, що дорожні умови і швидкість руху можуть впливати на безпеку і успіх обгону. Тому, перед обгоном потрібно оцінити ситуацію і переконатися, що обгін можливий без небезпеки для всіх учасників руху.

Крім того, важливо використовувати покажчики при обгоні на мотоциклі, щоб попередити інших водіїв про свої наміри. Мотоцикліст повинен дотримуватися встановлених правил дорожнього руху, а саме швидкості обгону та місця для обгону.

Однак, є ситуації, коли обгін на мотоциклі є неможливим. За статтею 28 Правил, обгін заборонено на нерегульованих перехрестях, на пішохідних переходах, під час руху з найменшою швидкістю, на ділянках дороги з недостатньою видимістю та у випадках, встановлених іншими правилами. По тому, перед обгоном на мотоциклі потрібно ретельно оцінити умови руху та дотримуватися встановлених правил дорожнього руху.

Отже, пріоритетна видимість при обгоні на мотоциклі передбачає дотримання певних правил дорожнього руху. Обгін можливий за умови, що дорожні умови і швидкість руху дозволяють безпечно здійснити цю дію. Однак, дотримання правил та обережність на дорозі є найважливішими чинниками для безпечного обгону на мотоциклі.

Повна відповідність статті R416-17 Дорожнього кодексу

Стаття R416-17 Дорожнього кодексу України регулює порядок і умови обгону на мотоциклі. Правила обгону на мотоциклі дуже важливі, оскільки це дозволяє забезпечити безпеку руху на дорозі та уникнути аварійних ситуацій.

У деяких випадках, коли є потреба в обгіні, ви можете використовувати смугу руху праворуч, якщо це дозволяє стаття, покажчики, або інші умови руху. Однак, в загальних умовах обгону на мотоциклі заборони можуть бути категорично вказані і повинні бути додержані.

Згідно зі статтею R416-17, обгін на мотоциклі може бути здійснений тільки за наявності вільного місця на дорозі та при дотриманні правил дорожнього руху. Мотоцикліст повинен мати достатню швидкість та під час обгону забезпечити безпеку іншим учасникам руху.

Забороняється обгін на мотоциклі в наступних випадках:

 1. Якщо інший транспортний засіб вже розпочав обгін;
 2. Якщо зустрічний автомобіль чи мотоцикл наближається зустрічної смуги руху;
 3. Якщо неможливо переконатися, що обгін можливий безпечно, швидко, і безперешкодно.

Праворуч від обгонюваного автомобіля можна обгнати, коли є вільне місце і немає заборон руху. Пріоритет при обгоні повинен бути наданий іншим учасникам дорожнього руху – пішоходам та велосипедистам. Також треба дотримуватися обмежень швидкості, які встановлені Правилами дорожнього руху України.

Правила обгону на мотоциклі можуть бути дещо складнішими у міських умовах, особливо коли є густий рух транспорту та наявні світлофори. У таких випадках мотоцикліст повинен керуватися Правилами дорожнього руху та умовами руху, які регулюються світлофорами.

Іншим важливим аспектом є безпека обгону. Мотоцикліст повинен завжди пам’ятати про обмеження умов руху, які можуть вплинути на безпеку обгону. Наприклад, погода (дощ, гололід, туман), стан дороги (сніг, крига, гравій), можливі препоени на дорозі (дорожні ями, ремонтні роботи), швидкість руху транспорту та інші фактори.

У випадках, коли обгін неможливий або небезпечний для безпеки, мотоцикліст повинен залишитися на своєму місці та дотримуватися правил руху, передбачених статтєю R416-17 Дорожнього кодексу України. Обгін на мотоциклі можливий тільки відповідно до цих правил та при наявності всіх умов, що забезпечують безпеку руху всім учасникам дорожнього руху.

Випадки в яких заборонено обгін на мотоциклі і виключення

Обгін на мотоциклі є одним із найнебезпечніших маневрів на дорозі. Тому існують деякі випадки, коли обгін на мотоциклі є забороненим:

 • Якщо на обганяючій смузі зустрічний рух заборонено. У такому випадку обгін суворо заборонено, оскільки це може призвести до серйозних ДТП.
 • Якщо на дорозі є виконавчий або супроводжувальний транспорт. Це можуть бути поліцейські машини, швидка допомога або пожежна машина, які рухаються зі спеціальними сигналами і включеними маячками. У цьому випадку мотоциклісти повинні підкорятися вимогам поліцейських та рухатися за ними. Обгін такого транспорту заборонено.
 • Випадки, коли рух заборонено на всю ділянку дороги. Якщо дорожні знаки або покажчики забороняють рух взагалі, то обгін на мотоциклі також заборонений.
 • Обгін заборонений на пішохідних переходах та у місцях нерегульованого перехрестя. Це дуже небезпечно для пішоходів та зменшує їх безпеку. Мотоциклісти повинні поважати права пішоходів і не обгінати на таких ділянках.

Існує кілька виключень з цих правил, коли обгін на мотоциклі все ж можливий:

 • Якщо мотоцикліст має дуже велику швидкість та може швидко, безпечно та контрольовано обійти інший засіб руху. У такому випадку, обгін може бути дозволеним за умови, що матимете достатньо місця та зможете провести обгін безпечно.
 • Коли обгін використовується для уникнення небезпеки або аварійної ситуації. Якщо, наприклад, інший автомобіль знаходиться у стані аварії або стоять на дорозі і заблоковують рух, то можна використовувати обгін для уникнення небезпеки.

У будь-якому випадку обгін на мотоциклі потрібно здійснювати з крайньою обережністю, дотримуючись правил дорожнього руху та шануючи права інших учасників руху. Засадові ситуації на дорозі можуть виникнути в будь-який час, тому потрібно бути готовим до них і вміти правильно реагувати.

Випадки, при яких заборонено обгін на мотоциклі

Випадки, при яких заборонено обгін на мотоциклі

Для безпечного руху на дорозі мотоциклісти повинні дотримуватися встановлених правил. Одним із найважливіших аспектів є правила обгону. Тому важливо знати, за яких умов і випадках обгін на мотоциклі є забороненим.

Потрібно мати на увазі, що обгін на мотоциклі заборонено:

 1. У разі, коли обгін відбувається на перехресті, регульованому світлофором. У таких випадках мотоцикліст повинен дотримуватися сигналізації світлофора та слідувати за правилами дорожнього руху.
 2. Коли на дорозі є покажчики, засоби та галочки, які вказують на заборону обгону, наприклад, велике дорожнє знакове полотно зі знаком заборони обгону чи знаками заборонного характеру.
 3. В умовах обмежувальних смуг руху, що відокремлюють смуги руху автомобілів в різних напрямках. Забороняється обгін на мотоциклі, якщо такі смуги встановлені на дорозі та необхідно рухатися лише за межами цих обмежень.
 4. В разі, коли є ознаки небезпечного руху чи нерегулярного руху по дорозі, зокрема в умовах обмеженої видимості, слизьких дорожніх покриттів, сильного вітерчастого потоку тощо.
 5. Коли є обмеження у швидкості руху. Наприклад, якщо швидкісний режим, визначений правилами дорожнього руху, не дозволяє обгіну на даному дорожньому ділянці або в конкретний момент.
 6. У випадку, коли обгін може створити небезпеку чи перешкоду для інших учасників дорожнього руху. Наприклад, коли є ризик висунутих передніх частин машин, які рухаються в зустрічному напрямку.
 7. Крім того, варто зазначити, що обгін на мотоциклі заборонений, коли порушуються інші правила дорожнього руху або вимоги паспорту руху.

У вищезгаданих випадках дійсність статті “Про безпеку дорожнього руху” буде категорично заборонювати обгін на мотоциклі. Адже безпека учасників руху є найважливішим аспектом на дорогах.

На пам’ять мотоциклістам слід мати на увазі вищезгадані умови та правила дорожнього руху, щоб не порушувати обгін та уникати небезпеки зіткнення з іншими транспортними засобами.

Винятки

Винятки

У правилах обгону на мотоциклі є кілька винятків, які повинні бути враховані. Прежде всего, випадки, коли обгін є дуже небезпечним і суперечить правилам, заборонені.

Однак, існують умови, в яких обгін може бути дозволений. Наприклад, якщо на дорозі є дві чи більше смуги руху в одному напрямку, тоді ви можете зробити обгін зліва. Для цього необхідно дотримуватися таких умов:

 1. Переконайтеся, що обгибане транспортне засіб не починає обгіну іншого транспортного засобу.
 2. Переконайтеся, що світлофори або регулювальник руху не забороняють обгін.
 3. Переконайтеся, що перед вами немає інших транспортних засобів, які можуть перешкоджати обгону.
 4. Переконайтеся, що обгін можливий без порушення швидкості та пріоритету руху інших транспортних засобів.

Також у статті розглядаються випадки, коли обгін можливий праворуч. Мотоцикл може обійти автомобіль зправа у таких умовах:

 • Переконайтеся, що світлофор або регулювальник руху дозволяють такий обгін.
 • Переконайтеся, що обгін можливий без порушення швидкості та пріоритету руху інших транспортних засобів.

Примітка: наявність покажчиків повороту чи інших сигналів не є підставою для обгону. Дотримання цих правил є обов’язковим для безпечного руху на мотоциклі.

У виключних випадках, коли дотримання правил обгону неможливе, необхідно дотримуватися умов безпечного руху та пріоритету інших учасників дорожнього руху.

НашМото