Проблеми гальмівної системи: основні несправності та їх вирішення

ОСНОВНІ НЕСПРАВНОСТІ ГАЛЬМІВНОЇ СИСТЕМИ

Гальмівна система є однією з найважливіших систем у сучасному автомобілі. Вона забезпечує безпеку під час руху та призупинення транспортного засобу. Проте, як у випадку з будь-якою іншою складною системою, гальмівна система також може зазнавати різноманітних несправностей.

Одна з головних несправностей гальмівної системи – знос колодок гальм. Засіб гальмівного впливу на колесо відбувається шляхом стискання гальмівних колодок до диска або барабану. Після тривалого використання колодки втрачають ефективність та вимагають заміни. Недостатній знос колодок може призвести до перегріву гальмівного диска та пошкодження системи.

Також у гальмівній системі можуть виникнути проблеми з головним циліндром, колісними циліндрами, рідини гальм та іншими компонентами системи.

Дуже важливо звертати увагу на будь-які зміни, які можуть впливати на ефективність гальмування автомобіля. У разі появи підозрілих звуків (скрип, шум, стукіт), відчуття нестабільності, відчутно збільшеного натиску на педаль гальма, необхідно вжити відповідних заходів та звернутися до фахівців для діагностики та виправлення несправностей гальмівної системи.

1 Свист або шум при гальмуванні

1 Свист або шум при гальмуванні

Гальма є одними з найважливіших елементів гальмівної системи автомобіля. Іноді в процесі гальмування може з’являтися свист або шум, що свідчить про наявність певних несправностей у гальмівній системі.

Одна з можливих причин появи свисту або шуму при гальмуванні – знос гальмівних колодок або дисків. При цьому гальмо може стати менш ефективним, а шум стає помітнішим. Крім того, такому зносу гальмівних колодок та дисків може сприяти перегрів гальмівного диска, що відбувається при довгому гальмуванні на великій швидкості або при їзді в гори.

Також, пошкодження гальмівного диска або колодок може призвести до збільшеного зносу гальмівної рідини або циліндрів гальмівної системи, що також вплине на ефективність гальмування. Для уникнення таких проблем, варто регулярно перевіряти стан гальмів та замінювати зношені елементи.

У разі появи свисту або шуму при гальмуванні, рекомендується звернутися до фахівців для діагностики та усунення проблеми, оскільки вищезазначені несправності гальмівної системи можуть впливати на безпеку руху автомобіля.

2 Збільшений хід педалі

2 Збільшений хід педалі

Дуже часто гальмівна педаль може мати збільшений хід, що свідчить про несправність гальмівної системи. Найпоширенішою причиною цього може бути знос гальмівних колодок або гальмівних дисків. Колісна гальма складаються з дискових гальм та барабанних гальм. Крім того, збільшений хід педалі може бути викликаний пошкодженням головного гальмівного циліндра, недостатнім рівнем рідини в гальмівній системі або перегрівом гальмівних колодок.

У разі зносу гальмівних колодок або дисків потрібно їх замінити. Для цього знадобиться підняти автомобіль на домкраті та відкрутити колеса. Види гальмівних систем можуть бути різними – від дискових гальм з вентильованими дисками до барабанних гальм.

Тому перед початком робіт потрібно ознайомитися з механізмом дії гальмівної системи саме вашого автомобіля. Заміну гальмівних колодок краще довірити професіоналам, щоб уникнути порушення діючих технологічних процесів та додаткових аварійних ситуацій. Коли вiдсторонений диск гальмiвного механiзму добудьте, обернути або устаткуйтесь, способнi різними способами, згiдно з вимогами виробника.

3 Збільшене зусилля на педаль при гальмуванні

3 Збільшене зусилля на педаль при гальмуванні

Крім зменшення ефективності гальмівної системи, можуть виникнути й інші несправності, такі як збільшене зусилля на педаль при гальмуванні.

Причиною цього може бути пошкодження гальмівних колодок або дисків, знос гальмівних циліндрів, перегрів гальмівних дисків або рідини в системі. Дуже іноді такому збільшеному зусиллю на педалі при гальмуванні можуть сприяти несправність гальмівного приводу стоянки або несправність гальм. У такому разі знадобиться технічне обслуговування або ремонт системи гальм.

Головними причинами збільшеного зусилля на педаль при гальмуванні є:

  • Пошкоджені або зношені гальмівні колодки. В такому випадку слід замінити колодки на нові.
  • Пошкоджені або зношені гальмівні диски. Якщо диски мають дуже великий знос або пошкодження, вони також потребують заміни.
  • Перегрів гальмівних дисків або рідини. В результаті перегріву, гальмівні диски або рідина можуть втратити свої характеристики, що призводить до збільшеного зусилля на педаль. Ця проблема може відбуватися при тривалому інтенсивному гальмуванні, і її можна вирішити за допомогою перевірки та заміни деталей системи гальм.
  • Несправність гальмівного приводу стоянки або гальм. Якщо система гальмівного приводу стоянки або гальма не працюють належним чином, це може призвести до збільшення зусилля на педалі при гальмуванні. У такому випадку рекомендується звернутися до фахівців для діагностики та виправлення цієї несправності.

У разі збільшеного зусилля на педалі при гальмуванні, рекомендується якомога швидше провести перевірку і усунення несправностей у гальмівній системі. Це допоможе забезпечити безпеку на дорозі та правильну роботу гальмівної системи.

НашМото