Які автомобілі в Україні мають пройти обов’язковий технічний огляд?

Техогляд автотранспортних засобів – важлива процедура в Україні, яка сприяє забезпеченню безпеки дорожнього руху і попередженню аварій. Законами країни передбачено обов’язкову перевірку на відповідність технічним вимогам і віку для різних категорій транспортних засобів.

Обов’язковий техогляд необхідний для таких видів транспорту як легкові автомобілі, пасажирські мікроавтобуси, вантажні автомобілі з дозволеною максимальною масою не більше 3,5 тонни, причепи, півпричепи та мотоцикли. Обов’язковий техогляд також передбачається для автобусів для перевезення пасажирів незалежно від їх категорії, таксі та самобутніх машин.

Техогляд може проводитися як у спеціалізованих СТО, так і в автомобільних пунктах технічного огляду на станціях технічного обслуговування. Правила обов’язкового техогляду визначені згідно з чинними нормативними актами та охоплюють оцінку технічного стану таких комплексів: шасі, рульового управління, гальмівної системи, сигнального та освітлювального устаткування, а також зовнішнього стану автомобіля.

З метою отримання техпаспорта автотранспортного засобу власник має подавати супровідну документацію, копію договору на виконання робіт з технічного обслуговування та ремонту, копію документа про перший реєстраційний запис автотранспортного засобу, копію договору купівлі-продажу, документ, що підтверджує право власності на автомобіль.

НашМото