Малогабаритний мікроавтомобіль: огляд і особливості кей-карів

Кей-кар мікроавтомобіль

Кей-кари – це особлива категорія автомобілів, яка стала популярною у багатьох країнах світу. Їх створив Франческо Вано, італійський інженер, який працював на фірму Iso, в свій час він створив знамениту модель – Iso Isetta. Цей маленький автомобіль з електричним двигуном був дуже популярним, тому його виробництво розповсюдилося на багато країн світу. Однак, у Європейській машині такого типу вони дещо менш популярні.

Кей-кар – це невеликий триколісний автомобіль, який може бути керований звичайним автомобільним правило. Це рощповідна машина, яка може розважатися між великими автомобілями і також займати меншу площу на дорозі. Багато країн європейського континенту з’явились такі сами машины популярні. У них було багато обмежень у параметрах міні-автомобіля, адже правила безпеки виявляються важливими в їх виробництві.

Однак, нещодавно спостерігається зростання кількості кей-карів, оскільки безпечність цього виду транспорту постійно підвищується. Наявність додаткових функцій безпеки, таких як система захисту пасажирів або паркування з духмяністю, робить це транспортний засіб все більш зручним і привабливим для користувачів.

Назву “Кей-кар” отримали, оскільки велосипеди без проблем могли керувати такою машиною, майже як і власною

Серед кей-карів можна виділити кілька популярних моделей. Одна з них – італійська Fiat 500. Ця машина є одним з найбільш популярних кей-карів у світі. Вона має власну незвичайну зовнішність, її виробництво започатковано ще у 1957 році. У наш час вона стала ще більш популярною.

Інший популярний кей-кар – японська модель I-Road, яка вперше з’явилася у 2013 році. Цей автомобіль має дуже незвичайну зовнішність і може вмістити три пасажирів, завдяки своїй невеликій розмірам. Особлива риса цього автомобіля – це можливість користуватися ним як машині або як мотоциклу. Адже він важить менше 300 кг і прискорюється до 45 км/год.

Такі автомобілі можуть стати своєрідним рішенням для міст, де площа для паркування дуже обмежена. Однак, ці машини мають багато переваг, які залежать від конкретного моделі. Це може бути економія палива, міцність, маневреність чи інші параметри, які роблять кей-кар чудовим вибором для користувача. Він також може бути прекрасним рішенням для тих, хто шукає незалежність у виборі транспорту.

Ключове слово світло

Ключове слово світло

Мікроавтомобілі, відомі також як кей-кари, європейські міні-автомобілі, які було створено в Японії. Оскільки вони мають невеликі параметри, вони частіше за все використовуються для паркування в містах та перевезення невеликими відстанями. Однак, їх можливості далеко не обмежуються цим.

Ідея створити кей-кари з’явилася на початку 2000-х років, коли у Японії було велике забруднення повітря. Японський автомобільний ринок був насичений багатьма автомобілями, які використовують бензинові двигуни. Тобто, вони були шкідливими для навколишнього середовища. Тому виробники автомобілів стали зацікавлені у створенні екологічно чистих альтернатив.

Саме в такий момент японська компанія Toyota створила свою влючну модель із засобом світла, під назвою i-Road. Цей триколісний кей-кар працює на електриці, тому не забруднює довкілля. Крім того, він має деякі інноваційні системи безпеки, такі як антиблокувальна система гальм та електронна стабілізаційна програма.

Одним з ключових переваг кей-карів є їхні малі розміри. Вони з легкістю керуються в тісних міських вуличках та можуть проїхати між автомобілями, коли автомобільні затори заблоковані. Багатьох автомобілів немає можливості зупинятися на таких малих місцях або навіть просто проїхати двірчиками між будинками.

Крім того, існують законодавчі правила і в інших європейських країнах, де популярні кей-кари. На приклад, у Франції дозволяється керувати кей-каром від 14 років на дорозі, або від 16 років у власному транспортному засобі. Це оскільки кей-кари належать до категорії L7e, тобто до маломоторних машин, а не до мотоциклів.

Основними перевагами кей-карів є більше доступна ціна і менші витрати на технічне обслуговування в порівнянні зі звичайними автомобілями. Крім того, вони мають набагато менше об’єму двигуна, що означає меншу кількість палива, яку треба купити для їхнього руху.

Хоча кей-кари можуть перевозити лише одного або двох пасажирів, багато людей впевнені в їхній безпеці, адже вони мають спеціальні системи безпеки. Також вони є одними з найкомпактніших автомобілів, що дозволяє знайти місце для паркування навіть в найбільш затязных міських областях.

європейські мошки

Того, оскільки кей-кар мікроавтомобіль у свою чергу створив двигуном завдяки, такої вони стали популярнішими серед автомобілів, що мають невеликі розміри та є повноцінним транспортним засобом. Одним з кей-карів, який став популярним в Європі, став I-Road, що був розроблений в Японії й вперше був представлений у 2013 році.

Європейський мошка – це один із таких тех кей-карів. Він є трохи меншим за звичайні машини, але його параметри дозволяють займати менше місця на дорозі і легко паркуватися. Цей міні-автомобіль був дуже популярним у Франції та Польщі, де маленькі, затишні міста деяким частково обов’язково потребують засоби транспорту, які можуть просто стояти у пробках, а часом їх і керувати. Криза не підірвала навіть безпеки – японський виробник став ставити на них все більше технологій для безпеки тих пасажирів, які можуть бути в машині.

Загалом, багатьох машин цієї категорії мають чотирьохциліндровий двигун об’ємом менше за більше пристойні машини, які можуть утримати стієк ста пасажирів. Однак I-Road виявився автомобілем з електричним двигуном, який може керувати більше ніж 100 км за один раз. А ще вони популярні також тому, що вони можуть займати менше місця на дорозі і легко паркуватися. Ще одна частина з них мають інший двигун та класичну назву, таку як Isetta або Fiat 500. Так що Fiats 500 відомий багатьом багатьом до цього часу японцям.

Невдалі тести

Невдалі тести

Невдосконалість багатьох кей-карів стала очевидною після незадовільних результатів випробувань у Франції. Більшість цих мікроавтомобілів оберталися на поворотах зі звичайною швидкістю. Одним з типових прикладів такого невдачі можна назвати модель Fiat Isetta, яка була створена в кінці 50-х років минулого століття.

Цей італійський кей-кар, японський модель Isetta, був особливо цікавий тим, що був обладнаний одним лише дверима на передній частині автомобіля, а губи входу їх двигуна були частково знаходилися в задній частині дверей. Автомобіль також не мав зовнішнього огляду, оскільки мастилося необхідні ліхтарі. Такий особливий дизайн автомобіля дозволяв пересуватися вулицями тягнути машину з однієї країни міста до іншої інші.

Однак, при тестуванні на дорогах Франції було виявлено, що цей міні-автомобіль важко керувати, особливо на поворотах. Машини зачіпали з одного боку і перекочувалися на другий бік. Було виявлено, що причиною цього був створений необхідний довгий лебідо або спеціального приладу, який виконував функцію схилу. Цей прилад не зміг забезпечити таку стабілізацію як інші автомобілі того часу, тому вежність “ісетта” гостро виказувалася на повороті.

Іншим прикладом невдачі був японський електричний кей-кар під назвою “I-Road”, який був презентований в 2013 році. Цей триколісний автомобіль більше нагадував мотоцикл, але з чотирма колесами. “I-Road” виявився досить чутливим до шляху, оскільки засіб керування мав дуже короткий відросток від шасі. У результаті, коли рулеве колесо було повернуто до керування, кей-кар з пасажирами відчував непередбачувані зміни траєкторії руху.

Не зважаючи на свої параметри та простоту, кей-кари стали популярними транспортними засобами, особливо в Європі, де вони використовуються частіше для міського паркування. Станом на рік 2021, кей-карів на міжнародному ринку доступно багато моделей: загалом кей-карі забезпечують комфорт перевезення пасажирів майже будь-яких категорій. Також особливою є можливість встановлення штатного електричного двигуна. Це означає, що кей-кари є безпечними та екологічно чистими автомобілями для міст.

Назва кей-кару Країна виробництва Параметри
Fiat Isetta Італія Одна двері, один двигун
I-Road Японія Електричний двигун, три колеса

Польські кей-кари

Польські кей-кари

У Польщі було створено декілька моделей кей-карів, одні з них – польський варіант міні-автомобіля ізетта. Цей автомобіль, створений у Франції, був дуже популярним у 1950-х роках та витримав всього трохи більше одного пасажира. Isetta мав невеликі розміри, і був оснащений двигуном з оборотними вузлами, що дозволяло керувати йому на паркуванні. Однак, у зв’язку зі своєю конфігурацією та безпековими параметрами, він виявився менш популярним у Польщі.

Однак, згодом польські інженери увійшли до розробки електричного кей-карі, в якому було враховано усі можливі параметри безпеки з урахуванням багатьох чинників, таких як популяційність та правила дорожнього руху в польських містах. Один з таких кей-карів, названий Fiat 500 іMinicar E, що був випущений в 2014 році в Польщі, є електричним транспортним засобом, який може перевозити чотирьох пасажирів. Всього робочий об’єм двигуна цього автомобіля становить 2,5 кВт. Також варто зазначити, що кей-кари стають все популярнішими у Європі, в тому числі і в Польщі, оскільки вони є більш економічними та екологічними в порівнянні зі звичайними автомобілями, які дуже часто застрягають в міському транспорті.

НашМото