Гамбіт Ферзя: стратегічна гра, що тобі треба знати!

Ферзовий гамбіт

Ферзовий гамбіт – один з найвідоміших відкриттів у світі шахів. Це так званий “дебют героїні”, який отримав свою назву на честь головної героїні відомої серії книг Чарльза Діккенса “Ферзевий гамбіт”.

Відомо, що основну роль у шахівниці Лізи Бертон грає актриса Аня Тейлор-Джой. Цей серіал став дуже популярним серед фанатів спорту і шахів, оскільки він добре відображає життя шахісток у 60-х роках.

Шахова гра часто пов’язується зі знаменитою французькою кав’ярнею “Ізуар” у Парижі, де провідні шахісти світу грали свої партії. Серед них був і Чарльз Уоттс, який супроводив Лізу Бертон на турнірі з російською назвою “Ферзева захист”.

Шахові дебюти грають важливу роль у шаховому світі і іноді приносять дуже велику перевагу шахістам. Але було показано, що грати ферзем в гамбіти стало набагато важче, що змусило багатьох шахісток використовувати седативну пішку.

Ферзовий гамбіт став дуже популярним у світі шахів і брав участь у багатьох шведських серіалах. Зокрема, він був зіграний актрисою Енн Лейн, яка великим сценічним майстерностю зобразила героїню, що грає ферзевий гамбіт.

4 Хармон Уоттс або «Оперна партія» фр Partie de l’opéra

4 Хармон Уоттс або «Оперна партія» фр Partie de l'opéra

Кращими виконавцями “Оперної партії” були американські шахісти Хармон Уоттс (Harmon Watts) та Льюїс С. Шроедер. Партія отримала свою назву після матчу Шроедера та сімейного лікаря Елізабет Уоттс в Парижі у 1960 році. Цей матч був названий “Оперною партією” внаслідок подібності до вистави у вар’єте, у якій якраз грали опери.

Початкова діаграма “Оперної партії” виглядає так: 1. Ферзьовий гамбіт, прийнятий (1. е4 е5 2. Фf3 Фf6).

У цій партії Ферзевого гамбіту проводиться серія дебютних трюків, що вимагають добре вивченого варіанту. Тому, “Оперна партія” зазвичай зустрічається у висококласних партіях чемпіонів.

Оповідь про “Оперну партію” була описана в книзі “Уроки шахівної стратегії” автора Шроедера і Уоттса, тому ця гра отримала свою відповідну назву. В цій книзі Хармон Уоттс вперше представляється як герой шахів, що грає “Оперну партію”.

У грі проти підопічної Ніни Лейн Хармон Уоттс досяг переваги шляхом седативної дебютної гри, з метою заборони настроювання на шахові стислі фігури. Друга партія Уоттса має імпровізований характер, де живий ігровий характер було знову відновлено.

Харком Уоттс також відомий своїм вражаючим життєвим шляхом. Він був справжнім герцогом життя шахіста, боржником та життєрадісним грачем. У Його житті Хармон провів багато скандальних партій із провідними шахістами своїх часів. У партії проти Чарльза Герцога Хармон Уоттс був героєм здатного шахувати швидко та ефективно.

Основою партії “Оперна партія” являється теорія на базі ферзевого гамбіту, адже добре обізнані шахісти знають, що про його переваги свідчить, приписана від Дуфрена, російському вчителеві шахів.

У серіалі “Хармон Уоттс” вона також була зіграна чарівною Аня Тейлор-Джой, яка зіграла роль молодої шахістки, Лізи Хармон, тому ця гра отримала свою відповідну назву.

Підлога Морфі vs Герцог Брауншвейгський Чарльз і граф Ізуар де Вовенарг Париж 1858

Підлога Морфі vs Герцог Брауншвейгський Чарльз і граф Ізуар де Вовенарг Париж 1858

У ферзовому гамбіті, який був популярним у другій половині 19 століття, багато захоплюючих партій було зіграно на найвищому рівні. Однак одна з цих партій, яка була проведена в Парижі у 1858 році між Чарльзом Деувераном і Ізуаром де Вовенаргом, була особливо цікавою.

У цій партії головну роль відіграла Pi Floor (елізабет в портретній галереї Флоренції). Вона була випадковим свідком гри, що відбулася в одному з провідних клубів Парижа.

Гра розпочалася основними ходами ферзевого гамбіту: 1.e4 e5 2.f4 exf4 3.Nf3 d5. У цей момент усі присутні побачили, яку роль вона може відіграти.

Хоча Чарльз Деуверан був відомий шаховим героєм, граючи проти гравців такого рівня, як Ізуар де Вовенарг, було дуже важко. Він був чемпіоном Франції і в свої 60 років ще продовжував грати на високому рівні.

Ізуар і граф Вовенарг був известен своїм нападом і сильними позиціями. Ці шахові композитори були членами провідних паризьких клубів і були відомі своїми технічними навичками і окремими частотами шахів.

Гра складалася з переважно седативних ходів, але іноді Ізуар зіграв щось дуже добре. Назвавши партію своєю відповідною назвою, вона вразила шаховий світ.

Цікаво, що у книзі Пола Морфі “Шахові партії” йому не вдалося зіграти ні одну партію, де б він був білим на стороні ферзя.

№ Ход Білий Чорний
1 e4 e5
2 f4 exf4
3 Nf3 d5

Ці ходи показують типову позицію в ферзовому гамбіті, де білий пропонує пішака, а чорний його приймає. Білий намагається отримати перевагу в розвитку, а чорний намагається утримати свою позицію.

Гралиця нелегка водночас і для Лізи Тейлор-Джой і Фінн Лін. Вони грали російську шахівницю у серіалі “Підлога Морфі” про життя боргова седативна молода ліза, що живе у тихому серіалі 60-x років.

В оточенні провідних шахових тренерів і відомих шахісток, вона вперше спробувала свої рівні ферзевого гамбіту. Вона швидко вчилася, але в ході дебютів їй доводилося зіграти дуже важкі ходи.

Хоча у світі шахів Флоріс Воттс був відомий як один з найсильніших гравців, а його партії були надзвичайно цікавими для аналізу, його шахові книги часто були названі перлинами шахів.

НашМото