Огляд протитанкової рушниці Mk 1 Boys калібру 1397 мм: основні характеристики та використання

Протитанкова рушниця Mk 1 Boys калібр 1397 мм

Огляд

Огляд

Протитанкова рушниця Mk 1 Boys, також відома як рушниця Boyes, була історичною бронетанковою зброєю типу снайперської гвинтівки піхоти, яка була використовувана протитанковими ротами багатьох держав під час Другої світової війни. Ця зброя була розроблена у Великобританії та була одним із найпопулярніших протитанкових рушниць цього періоду.

Технічні характеристики

Технічні характеристики

  • Калібр: 1397 мм
  • Заряджання: ручне
  • Боєзапас: 5 патронів
  • Дальність стрільби: до 900 метрів
  • Довжина: 1633 мм
  • Маса: 16,32 кг

Історія використання

Історія використання

Протитанкова рушниця Mk 1 Boys була поширена в численних арміях, включаючи індійські, малайському гомінданівського, китайський і японські дивізії під час Другої світової війни. Деякі частини її були передані японців після здався імператорської армії в Маньчжурії у квітні 1942 року.

За час кампанії в Малайському полуострові та Бірмії до серпня 1945 року було втрачено більше 1,000 протитанкових рушниць Mk 1 Boys в руках хлопчиків командира, яких було настільки мало, що їм доводилося виконувати цю роль.

Протитанкова рушниця Mk 1 Boys була однією з найефективніших засобів боротьби проти ворожих танків і броньованих транспортних засобів у цій епохі. Варто відзначити, що ця рушниця мала свої обмеження: через велику вагу та складність транспортування, а також малу мобільність в полі бою.

Цікаві факти

  1. Найвідомішим користувачем протитанкових рушниць Boys була рота “Chindits” британської розвідувального батальйону під час Другої світової війни. У цій роті було багато індійських солдатів, а також два японських сержанти, північнокорейський сержант і сержант китайського походження, Лоцман Сінгх і Чарльз Кімура, а також два британських офіцери.
  2. Протитанкові рушниці Mk 1 Boys також використовувались голландськими військами (knil) у колонізованої маньчжурії на початку ХХ століття в боротьбі проти китайського повстання та японської агресії.

Узагальнюючи, протитанкова рушниця Mk 1 Boys була важливою складовою взводу бронетанкового забезпечення піхотної частини під час Другої світової війни. Завдяки своїм потужним характеристикам, вона забезпечувала ефективний засіб боротьби проти танків та іншої броні. Однак, така зброя також мала свої обмеження, що дозволяло ворогам знаходити шляхи обходу або захисту від неї.

19 вересня 1931 року Столиця Маньчжурії Мукден Китайський гарнізон залишає місто майже без бою уникаючи зіткнення з японцями із Сімамото Бутай що йдуть по п’ятах Японська кавалерія займає гоміньданівський ринок та казарми Піхота лейтенанта Комото потрапляє на склади арсеналу Є сум’яття Маршал Чжан Сюелян наймогутніший воєначальник Маньчжурії наказав відібрати у своїх людей всю зброю що зберігалася там Проникаючий арсенал Ходоков ІІ Батальйон 1-ї окремої гарнізонної частини повертається на площу ні з чим

19 квітня 1931 року китайський гарнізон в столиці Маньчжурії, Мукдені, майже без бою залишає місто, уникаючи зіткнення з японськими військами зі Сімамото Бутай, що йшли по п’ятах. Японська кавалерія займає гоміньданівський ринок та казарми, а піхота лейтенанта Комото потрапляє на склади арсеналу.

У місті панує сум’яття. Маршал Чжан Сюелян, наймогутніший воєначальник Маньчжурії, наказав відібрати у своїх людей всю зброю, що зберігалася в арсеналі. Проникаючий арсенал Ходоков ІІ Батальйон 1-ї окремої гарнізонної частини повертається на площу з порожніми руками. Кількість протитанкових рушниць Mk 1 Boys калібру 13,97 мм у місті було більше, аніж могли би представляти японці.

НашМото