Вимоги до зимових шин в Європі: що потрібно знати всім автовласникам

Які вимоги до зимових шин в Європі

Зимові шини – це важлива деталь, яку водії мають уважно обирати для своїх автомобілів для безпеки на дорозі взимку. У Європі існують певні вимоги та рекомендації щодо використання такої гуми.

Коли на дорогах покритих снігом та льодом, використання зимової гуми стає обов’язковим. За даними законодавства, з 1 листопада і до 15 квітня, зимові шини повинні бути встановлені на автомобіліх. Навіть якщо снігу немає, але температура повітря підходить до нуля, то обов’язково використовувати зимову гуму.

Шини повинні відповідати певним вимогам, що стосуються структури профілю та глибини малюнка протектора. Зокрема, глибина протектора не повинна бути меншою, ніж 4 мм. Якщо гума досить стара та зношена, то рекомендується її замінити на нову.

На деяких ділянках доріг, де особливо складні умови в зимовий період, дозволені ланцюги для збільшення тяги. Саме тому, перед поїздкою, водії повинні враховувати вимоги до зимової гуми та ланцюгів, щоб мати можливість безпечно рухатися по таких ділянках. Усі водії мають дотримуватися цих правил, оскільки недбале ставлення до вимог може призвести до небезпеки на дорозі.

Таким чином, зимові шини є обов’язковим елементом безпеки на дорогах взимку. Водії мають звертати особливу увагу на вимоги щодо такої гуми, а також обов’язково використовувати їх на покритих снігом та льодом дорогах. Слід пам’ятати, що правила щодо зимових шин можуть відрізнятися в різних країнах, тому перед подорожжю краще ознайомитися з діючим законодавством та знаками на дорозі.

Австрія

Австрія

У Австрії зимові шини обов’язково мають бути використовувані з 1 листопада до 15 квітня або в будь-який час, коли на дорогах є сніг, лід або інші покриття, які вимагають використання зимової гуми.

Щодо шин, то рекомендується використовувати зимові шини зі знаком M + S (Mud + Snow) або з знаком гірського вершини. Водії також повинні звертати увагу на стан гуми, особливо на глибину протектора.

Немає обов’язкового вимоги щодо використання ланцюга на покритих снігом або льодом ділянках, однак, це може бути рекомендовано в неблагоприємних умовах.

Також дорожні знаки можуть дозволити використання зимових шин замість ланцюга на покритих снігом або льодом ділянках дороги.

Правила зимового використання шин можуть залежати від регіону, тому водії повинні завжди перевіряти місцеві правила та зобов’язання.

Бельгія

У Бельгії зимові шини є обов’язковими на дорогах, якщо на них є сніг, ожеледиця або коли погода вимагає. Згідно з правилами, зимові шини повинні бути використовувані з 1 грудня до 1 березня, але можуть бути встановлені раніше або зняті пізніше залежно від погодних умов.

Якщо дороги покриті льодом або снігом, рекомендується використовувати ланцюги безпеки на задніх колесах. Використання ланцюгів є обов’язковим на певних гірських ділянках позначених спеціальними знаками.

У Бельгії немає обов’язкових вимог щодо зимових шин на всій території країни. Однак, рекомендується використовувати зимові шини, якщо є сніг або ожеледиця на дорозі.

Німеччина

У Німеччині існують певні законодавчі зобов’язання щодо використання зимових шин. З 1 листопада по 30 квітня всі автомобілі повинні бути обладнані зимовою гумою на всіх колесах, якщо є сніг або лід на дорозі.

Зимові шини повинні відповідати встановленим требованням щодо глибини протектора та маркування. Вони можуть бути використовані також на покритих снігом або льодом ділянках дороги, незалежно від дати, якщо умови цього вимагають.

На території Німеччини застосовується правило “дача” або “обов’язковий знак”, яке означає, що водії можуть використовувати зимові шини поза встановленим періодом, якщо на дорозі є достатньо снігу або льоду.

У випадках, коли є знак з обов’язковим використанням зимових шин або дороги покриті снігом або льодом, то використання зимових шин обов’язкове.

Також у Німеччині є рекомендації щодо використання ланцюга на гумі, коли дороги покриті великим шаром снігу або льоду.

Водії на північних ділянках Німеччини повинні звертати особливу увагу на знаки, що вказують на обов’язкове використання зимових шин або ланцюга на гумі.

Данія

У Данії існує регуляція щодо вимог до зимових шин на дорогах. Водії повинні використовувати зимові шини з 1 листопада по 15 квітня, якщо на дорозі є сніг або лід. Зимові шини повинні мати спеціальні знаки M+S (Матеріал+Стиль) або або позначення, яке вказує, що вони придатні для використання в зимових умовах.

Ланцюги на колесах не є обов’язковими в Данії, але їх можна використовувати на засніжених або оледенілих ділянках доріг. Використання зимових шин є правилом на дорогах зимою, але деякі водії можуть вибрати використання ланцюга замість зимової гуми.

У Данії немає обмежень щодо використання зимових шин або ланцюгів у вигляді дозволених датових меж або припису. Однак, водіям слід брати увагу до зон знаків “Обов’язкова зимова гума” та дотримуватися цих вимог.

Загалом, на дорогах Данії рекомендується використовувати зимові шини з часу появи снігу або льоду. Водіям рекомендується бути уважними і дотримуватися вимог щодо використання зимової гуми на дорогах, особливо при поганих погодних умовах.

Італія

У Італії існують певні вимоги щодо використання зимових шин і ланцюгів у зимовий період. Зокрема, з 15 листопада до 15 квітня дорожні знаки можуть вказувати на обов’язкове використання зимових шин або ланцюгів. Якщо є ознаки снігопаду або ожеледиці, то водії повинні бути уважні щодо знаків та дороги.

Залежно від погодних умов, можуть бути використані три типи шин: зимові шини, зимові шини зі спеціальною гумою або шини, що задовольняють вимоги, пов’язані з зимовими умовами (як в Україні).

За правилами, водії можуть використовувати зимові шини з липучками або шипами тільки до 15 квітня, а зимові шини з грубим малюнком протектора можна використовувати протягом усього року.

Коли на дорогах немає снігу або льоду, використання зимових шин і ланцюгів не є обов’язковим, але рекомендується уважніше керувати автомобілем.

Отже, у Італії вимоги до зимових шин можуть бути різними залежно від погодних умов та обласних особливостей. Водії повинні бути уважними, слідкувати за знаками та приділяти належну увагу дорогам для безпечного руху.

Польща

У Польщі на зимових ділянках доріг повинні бути використовувані зимові шини. З листопада по кінець березня водії повинні звертати особливу увагу на погодні умови та використання відповідної гуми. Знаками, що свідчать про обов’язкове використання зимових шин, позначені окремі ділянки доріг.

У разі покриття дороги снігом або льодом, водії також повинні використовувати ланцюги на колесах. Правило стосується як зимових, так і шин літнього типу, якщо погодні умови вимагають їх використання. Однак, якщо ви вважаєте, що шини зимової гуми забезпечують достатній рівень безпеки на дорогах, ви можете не встановлювати ланцюга.

На дорогах, які покриті снігом або льодом, рекомендується обов’язково використовувати зимові шини. У деяких регіонах Польщі можуть бути особливі вимоги щодо виду зимових шин. Перевірте дійсні вимоги перед поїздкою, оскільки за невиконання цих зобов’язань може бути нараховано штраф.

У Польщі використання зимових шин є лише рекомендується, а не обов’язковим. Проте, водії повинні приділяти особливу увагу безпеці на дорозі та забезпечувати відповідний стан своїх шин зимового типу.

Словенія

У Словенії увага до зимових шин на дорогах дуже висока. Рекомендується використання зимової гуми з позначенням M+S та глибоким малюнком протектора, яка забезпечує кращу тягу з автомобілем на ділянках, покритих снігом та льодом.

З 15 листопада до 15 березня у разі наявності зимових умов на дорогах обов’язково використовувати зимові шини на всіх осях транспортного засобу. Зимова гума повинна бути використана також на дорогах, які не мають знаків, пов’язаних із зимовими умовами.

Не забувайте, що заборонене використання літніх шин під час зимових умов. У випадках, коли зимові шини недоступні, дозволені шини, які в самій справі мають літні гумові зливки та додатковий протектор зимової гуми.

Одним з правил, щодо зимових шин, які мають бути використані в Словенії, є їхнє обов’язкове використання на дорогах, що можуть бути покриті снігом або льодом. При цьому, зокрема у випадку покриття снігом, коли шар снігу перевищує 1 см, автомобілі повинні бути обладнані зимовими шинами.

Єдиним винятком з цього правила є ситуація, коли на ділянках, покритих снігом або льодом, встановлені знаки, що забороняють використання зимових шин. У такому разі, водії можуть використовувати літні шини, якщо їхнє використання зазначено на знаках.

Крім того, в Словенії звертають увагу на дотримання вимог щодо використання зимових шин на дорогах з безпосереднім доступом до спортивних, рекреаційних або відпочивальних об’єктів. У цих випадках, зимові шини є обов’язковими на всіх осях транспортного засобу.

Отже, при поїздках по дорогах Словенії не забувайте про вимоги щодо зимових шин, які регулюються законодавством країни. Використання зимової гуми з позначенням M+S та глибоким малюнком протектора допоможе вам безпечно подорожувати на дорогах, покритих снігом та льодом.

Франція

У Франції існує обов’язковість використання зимових шин з 1 листопада по 31 березня. Згідно з правилами, зимові шини повинні бути встановлені на всіх колесах автомобіля і мати мінімальну глибину протектора не менше 3 мм. Заборонено використовувати шини зі зношеним протектором або дефектами.

На дорогах, покритих снігом або льодом, водії зобов’язані використовувати ланцюги на колесах або спеціальні гумові “напульсники”. У разі, коли немає снігу або льоду, використання ланцюга не є обов’язковим, але рекомендується при сильних опадах снігу. Дозволені зимові шини повинні мати спеціальні знаки – сніжинку або гору.

Зверніть увагу, що у Франції можуть бути додаткові обов’язки щодо використання зимових шин на окремих ділянках доріг. У таких випадках будуть встановлені спеціальні дорожні знаки, які необхідно дотримуватися. Правила можуть змінюватися, тому рекомендується завжди перевіряти актуальну інформацію.

Нідерланди

Нідерланди

У Нідерландах є деякі вимоги до зимових шин, але взагалі використання їх є необов’язковим.

Зимові шини можуть бути обов’язкові тільки під час поганих погодних умов, таких як сильний снігопад або крижана покривало на дорозі. Коли використовуються зимові шини, вимагається, щоб глибина протектора складала щонайменше 3 мм.

Також деякі ділянки доріг можуть бути обов’язковими для використання ланцюга або законів, що передбачають використання місцевої зимової гуми (наприклад, знаки з зображенням сніжинок на них).

Хоча зимові шини в Нідерландах не є обов’язковими, дуже рекомендується їх використовувати в зимових умовах. Вони забезпечують кращу тягу при русі на снігу або льоду і допомагають зменшити ризик заносу автомобіля.

У Нідерландах немає жодного правила, що обов’язково встановлює дату зміни звичайних шин на зимові. Однак, використання зимових шин рекомендується з листопада по березень, коли є великий шанс снігопадів або гололіду. Дорожня служба Нідерландів пропонує постійно слідкувати за погодними умовами та рекомендує встановлювати зимові шини або ланцюги в разі необхідності.

Чеська Республіка

Увага до вимог щодо зимових шин в Чеській Республіці!

Використання зимових шин на дорогах з обовязковим покриттям снігом або льодом є обовязковим з 1-го листопада по 31-е березня. Шини повинні мати спеціальні знаки M+S, або АТ, або T. Зокрема, на зимових ділянках дорог знак «Зимові шини обовязкові», який позначається зображенням гірки з шипами, демонструє, що встановлення зимових шин обовязкове.

Зимові шини

Зимові шини

У Чеській Республіці немає обовязкого визначеного типу зимової гуми. Рекомендується використовувати шини, які відповідають умовам дорожнього покриття та погодним умовам.

Легкові автомобілі

Використання зимових шин не є обовязковим для легкових автомобілів на дорогах, які не покриті снігом або льодом. Однак, рекомендується встановлювати зимові шини з 1-го листопада по 31-е березня в разі використання доріг з зимовим покриттям.

Умови Гума Ланцюги
Дороги з покриттям снігом або льодом Зимові шини з глибиною протектора від 4 мм Дозволені, рекомендується використання
Дороги без снігу або льоду, але в зимових зонах Літні шини з глибиною протектора від 1,6 мм Зберігаються в багажному відділенні

Зазначені вимоги є рекомендаціями, а не обовязковими зобовязаннями.

Додаткова увага до водіїв: Не дивлячись на відсутність законодавчих знаком вимоги щодо зимових шин, водії можуть бути зобовязані використовувати зимові шини в деяких ситуаціях. Наприклад, якщо на ділянці дороги знаком позначається переходом на зимові шини, використання зимової гуми є обовязковим.

Швейцарія

Швейцарія

У Швейцарії вимоги до зимових шин є обов’язковими і дуже строгими. Водії, які користуються автотранспортом у зимовий період, повинні звертати особливу увагу на використання правильної шини. Зимові шини мають бути відповідні до дорожніх умов, оскільки у Швейцарії зимові дороги можуть бути покриті снігом та льодом.

З 1 листопада по 15 квітня є правило, за яке зобов’язані усі автомобілі бути обладнаними зимовими шинами на зимових ділянках доріг. Але немає загальних знаків щодо використання зимових шин, тому правила можуть відрізнятися в залежності від кантону і місцевих умов. У деяких районах шини зимового типу не дозволені, а від водіїв вимагають використання ланцюга або рекомендується використання ланцюга на задніх колесах. Правила щодо використання зимових шин можна перевірити на офіційних веб-сайтах місцевих влад.

На дорогах Швейцарії можна зустріти також дорожні знаки, що вказують на обов’язкове використання зимових шин або ланцюга при снігу або льоді. Деякі кантони можуть мати додаткові зобов’язання щодо використання зимової гуми, такі як обмеження швидкості на певних ділянках або додаткові штрафи за невикористання зимових шин.

У найскладніших погодних умовах або на ділянках доріг, які покриті густим снігом або льодом, рекомендується використання ланцюга на колесах. У разі неправильного використання виготовлених ланцюгів можуть виникнути непередбачені ситуації, тому важливо повністю дотримуватися правил щодо використання ланцюга і правильно його встановлювати.

НашМото